Teleskop Levenhuk Skyline PRO 90 MAK 8.540,- Kč

Toto je můj inzerát
Vloženo: 6.7.2024 22:59 Typ: Nabízím Kategorie: Dalekohledy Od: Levenhuk Optics s.r.o. Město: Praha 4

Maksutovův-Cassegrainův teleskop. Průměr čoček objektivu: 90 mm. Ohnisková vzdálenost: 1250 mm.
Kód: 27646

Záruka: tří roky

Hmotnost: 10.0.

Rozměry balení (d x š x v): 83.0×39.5×24.0

Levenhuk Skyline PRO 90 MAK je katadioptrický teleskop optické konstrukce Maksutov-Cassegrain. Tato konstrukce umožňuje do tubusu o délce pouhých 25 cm vtěsnat dlouhou ohniskovou vzdálenost - 1250 mm. To znamená, že můžete bez problémů uskutečnit pozorování hvězd v přírodě. Apertura 90 mm a dlouhá ohnisková vzdálenost činí tento teleskop dokonalým nástrojem pro pozorování planet při velkém zvětšení a nabízí obraz vysoké kvality. Při středním zvětšení můžete pozorovat různé objekty hlubokého vesmíru, jako jsou mlhoviny a hvězdokupy. Tento model je pro všechny, kdo se nechtějí při pozorování v přírodě vláčet s rozměrným vybavením, ale přesto k němu chtějí mít výkonný nástroj. Kromě toho lze tento teleskop snadno připevnit na běžný stativ a za pomoci vzpřimovacího hranolu se z něj může stát výkonný monokulární dalekohled pro pozemní pozorování.

Čočky a zrcadla jsou kompletně pokryty několikanásobnou antireflexní vrstvou, díky čemuž maximálně zužitkují dopadající světlo a dosahují delší životnosti. Robustní a lehký hliníkový tubus je usazen na paralaktické montáži s ovládáním jemného nastavení. Na svou montáž můžete také instalovat počítačem řízený systém pohonu (k zakoupení samostatně). Je vybaven dělenými kruhy, které - po rychlém nastavení - umožňují objekty lokalizovat podle jejich nebeských souřadnic a sledovat je pouhým otáčením paralaktické montáže. Na výškově nastavitelném stativu je praktická odkládací přihrádka na příslušenství, na kterou můžete ukládat veškeré své potřeby a nástroje. Pointační dalekohled s červeným bodem vám umožňuje rychlou orientaci a nalezení požadované polohy. Souprava obsahuje okuláry 10 mm a 20 mm se zorným polem 52 stupňů a zvětšením 125x a 62x. Skleněné čočky jsou pokryty několikanásobnou antireflexní vrstvou. Teleskop lze velmi snadno ostřit plynulým nastavením primárního zrcadla, jež se provádí otáčením knoflíku. Tento model je vhodný pro okuláry o průměru 1,25“ (31,75 mm). Kromě okulárů dodaných v soupravě můžete tedy použít i okuláry zakoupené samostatně. Tím lze dosáhnout maximálního praktického zvětšení až 180x. Okulárový výtah je vybaven standardním T-závitem umožňujícím pomocí adaptéru připojit zrcadlový fotoaparát a použít teleskop k astrofotografii.

Řada Levenhuk Skyline PRO je určena pro pokročilé a náročné astronomy a zahrnuje několik různých modelů. Výkonné dalekohledy Levenhuk Skyline PRO mají jedno společné - maximální preciznost a spolehlivost během pozorování i pořizování astrofotografií, materiály a optiku vysoké kvality.

Specifikace
Optická konstrukce Maksutov-Cassegrain
Průměr objektivu (apertura), mm 90
Ohnisková vzdálenost, mm 1250
Světelnost f/13.9
Maximální zvětšení 180x
Limitní hvězdná velikost 11,7
Práh rozlišení 1.5''
Průměr okuláru 1.25'' (31.75 mm)
Okuláry v soupravě (zvětšení) SUPER 10 mm (125x) a SUPER 20 mm (62x)
Pointační dalekohled typ Red Dot (s červeným bodem)
Typ montáže Německá paralaktická montáž
Stativ hliníkový
Hmotnost (tubus a montáž), kg 7.1

Odpovědět na inzerát
Vaše jméno:
Váš email:
Zpráva: