Velká mapa hvězdné oblohy M20 160,- Kč

Toto je můj inzerát
Vloženo: 17.2.2024 06:19 Typ: Nabízím Kategorie: Mapy Od: Levenhuk Optics s.r.o. Město: Praha 4

Rozměry: 19 cm x 21 cm
Kód: 13991

Záruka: dva roky

Hmotnost: 0.05.

Rozměry balení (d x š x v): 21.0×0.2×31.0

Planisféra je otočná mapa hvězdné oblohy, která vám rychle a snadno pomůže zjistit, jaké nebeské objekty lze ve vaší lokalitě v danou dobu pozorovat. Při sledování noční oblohy si naši předkové povšimli, že obloha během roku nikdy nevypadá stejně. V důsledku rotace naší planety (obíhání kolem Slunce a otáčení kolem vlastní osy) se to, co vidíme na nebeské sféře, s ubíhajícím časem mění, a to dokonce i během jediného dne! Toto zjištění vedlo k sestavení planisféry, která člověku umožnila určit polohu nejjasnějších astronomických objektů v konkrétní době v budoucnosti (nebo také v minulosti).

Jak to funguje? Planisféra se skládá z mapy hvězdné oblohy a hledáčku, na nichž jsou vyznačeny dny (na mapě) a denní doby (na hledáčku). Po nastavení data a denní doby na těchto stupnicích uvidíte přes oválné okénko hledáčku zobrazení noční oblohy. Na planisféře si nemůžete zvolit rok, protože dnes, stejně jako před sto lety nebo i za tisíc let, je poloha hvězd stále stejná.

Planisféra Levenhuk M20 je určena pro polohy mezi 45°-63° severní šířky (Praha se nachází přibližně na 50° N, Brno se nachází přibližně na 49° N), což znamená, že na ní spatříte pouze ta souhvězdí, která lze pozorovat z těchto souřadnic.

Další informace:

Planisféra vám ukazuje rozložení hvězd na obloze v daný den a denní dobu. Prostě nastavte datum na hvězdné mapě na čas na hledáčku, např. 21. ledna, 22:00 hodin.
Středem mapy je severní pól, vedle nějž se nachází Polárka.
Na mapě hvězdné oblohy jsou znázorněny hvězdy jasnější než třetí hvězdná velikost (čím větší tečka, tím jasnější je daná hvězda). U nejjasnějších hvězd jsou uvedeny jejich názvy.
Hvězdná mapa i hledáček jsou pokryty ochrannou laminátovou vrstvou.
Použití planisféry je velmi jednoduché a informace, jež poskytuje, jsou pro vaše pozorování neocenitelné.

Odpovědět na inzerát
Vaše jméno:
Váš email:
Zpráva: